Przyciemnianie szyb – na co możesz sobie pozwolić?

Przyciemniane szyby w samochodach to nie fanaberia. To wygoda. Przede wszystkim ciemniejsze szyby pozwalają zachować niższą temperaturę wewnątrz auta. Poza tym dają większe poczucie prywatności dla pasażerów podróżujących z tyłu, ale też większe bezpieczeństwo w trakcie przewożenia wartościowych przedmiotów. Warto jednak pamiętać, że szyby powinny być przyciemniane przez profesjonalistów ze sporym doświadczeniem. Tylko wtedy możemy być pewni, że to rozwiązanie przetrwa długie lata.

Zalety przyciemnionych szyb

Większość z nas posiada jednak samochody, gdzie wszystkie szyby są takie same. Z czasem jednak wiele osób zaczyna rozważać przyciemnienie ich u specjalistów. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim walor estetyczny. Auta z przyciemnianymi szybami są nie tylko bardziej eleganckie, ale też zyskują na dynamice wyglądu oraz prestiżu. Zapominamy jednak o innych, dużo bardziej praktycznych zaletach.

Zwiększenie przyciemnienia to przede wszystkim zatrzymanie działa promieniowania UV. Nawet do 98%. Sporo, prawda? Docenimy to zwłaszcza latem. Ciemniejsze szyby mają znamienny wpływ na układ klimatyzacji, ponieważ redukują do 70% energii słonecznej, dzięki czemu cały czas będziemy odczuwać przyjemny chłód nawet w najbardziej upalne dni.

Przyciemnianie szyb – jaka folia będzie najlepsza?

Wiele osób zastanawia się, jaka folia do przyciemniania szyb będzie najlepsza. Jeśli myślisz o przyciemnieniu szyb, możesz to zrobić własnym sumptem, jednak odradzamy takie eksperymenty. Przede wszystkim jest to bardzo dokładna czynność, która wymaga wprawy i pewnej ręki. Poza tym musimy też znać materiał, z którym pracujemy. To nie jest tak, że bierzemy folię, przycinamy i gotowe. Folia używana do przyciemniania szyb jest specjalnym produktem termokurczliwym, a sam proces klejenia jest czasochłonny i wymaga odpowiednich warunków i narzędzi. Musimy mieć garaż, opalarkę oraz zestaw rakli. Naprawdę, jeśli nie mamy cierpliwości, ani drygu, lepiej zostawić tę czynność wykwalifikowanym fachowcom.

Zmień wizerunek swojego auta Nowy Dwór Mazowiecki, Przyciemnianie szyb Nowy Dwór Mazowiecki, Przyciemnianie szyb Legionowo, Przyciemnianie szyb Janówek Pierwszy, Oklejanie aut Janówek Pierwszy, Oklejanie aut Nowy Dwór Mazowiecki

Call Now Button