Detailing, powłoki ceramiczne

Czym jest auto detailing i dlaczego warto z niego korzystać?

Dobre, mocne i zadbane auto potrafi być dumą każdego mężczyzny. Problem tylko w tym, że gdy samochód jest regularnie użytkowany (a powinien – w końcu do tego służy!), stopniowo ulega przybrudzeniom. Efekt jest łatwy do przewidzenia – zarówno karoseria, jak i wnętrze stopniowo tracą na swym pięknie. Można temu jednak zapobiec!

Jak przywrócić samochodowi blask?

Jeśli sądzisz, ze wystarczy regularne skorzystanie z myjni samochodowej – jesteś w błędzie. Owszem, zapobiegnie to nawarstwianiu się brudu i sprawi, że karoseria będzie wyglądać dobrze, ale… No właśnie, czy chodzi Ci o „dobrze”, czy może wolałbyś, by Twój pojazd lśnił nowością i nieustannie wyglądał jak świeżo wyprowadzony z fabryki? Pytanie jest raczej retoryczne, zaś odpowiedź oczywista.

Rozwiązaniem okazuje się auto detailing (nazywany również car detailingiem). Co kryje się pod tą nazwą? Usługa, a raczej zestaw usług, w ramach których zarówno karoseria i szyby,jak i wnętrze pojazdu, podlegają starannemu, wieloetapowemu czyszczeniu połączonemu z działaniami renowacyjnymi.

W porównaniu ze zwykłym myciem samochodu, auto detailing różni się diametralnie. Nie może być tutaj mowy o szybkim działaniu. Wszystko odbywa się całymi godzinami, przez kilka dni z rzędu. Etap po etapie, z maksymalną możliwą precyzją, na zewnątrz i w środku poajazdu. Tak, żeby pod koniec żaden szczegół nie mógł psuć całkowitego wrażenia, jakie wywołuje Twój pojazd.

Auto detailing to nie tylko mycie

Co istotne, w trakcie całej „operacji” nie tylko dochodzi do usunięcia przybrudzeń, lecz także – oczywiście w miarę możliwości – usunięcia drobnych defektów. Drobne przebarwienia lakieru, niewielkie zarysowania, wiele z tego typu mankamentów da się w prosty sposób wyeliminować, by nie szpeciły idealnego obrazu auta. Jednocześnie dochodzi tez do polerowania samego lakieru, co jeszcze bardziej poprawia wygląd samochodu.

Jest jeszcze jeden krok, który można w ramach auto detailingu wykonać, a mianowicie zabezpieczenie karoserii na przyszłość. Wykonuje się to poprzez nałożenie niewidocznej warstwy ochronnej, która przez pewien czas utrudnia przyklejanie się drobinek pyłu i kurzu.

Galeria

Zmień wizerunek swojego auta Nowy Dwór Mazowiecki, Przyciemnianie szyb Nowy Dwór Mazowiecki, Przyciemnianie szyb Legionowo, Przyciemnianie szyb Janówek Pierwszy, Oklejanie aut Janówek Pierwszy, Oklejanie aut Nowy Dwór Mazowiecki


Archiwa