Czym jest auto detailing i dlaczego warto z niego korzystać?

Dobre, mocne i zadbane auto potrafi być dumą każdego mężczyzny. Problem tylko w tym, że gdy samochód jest regularnie użytkowany (a powinien – w końcu do tego służy!), stopniowo ulega przybrudzeniom. Efekt jest łatwy do przewidzenia – zarówno karoseria, jak i wnętrze stopniowo tracą na swym pięknie. Można temu jednak zapobiec!

Jak przywrócić samochodowi blask?

Jeśli sądzisz, ze wystarczy regularne skorzystanie z myjni samochodowej – jesteś w błędzie. Owszem, zapobiegnie to nawarstwianiu się brudu i sprawi, że karoseria będzie wyglądać dobrze, ale… No właśnie, czy chodzi Ci o „dobrze”, czy może wolałbyś, by Twój pojazd lśnił nowością i nieustannie wyglądał jak świeżo wyprowadzony z fabryki? Pytanie jest raczej retoryczne, zaś odpowiedź oczywista.

Rozwiązaniem okazuje się auto detailing (nazywany również car detailingiem). Co kryje się pod tą nazwą? Usługa, a raczej zestaw usług, w ramach których zarówno karoseria i szyby,jak i wnętrze pojazdu, podlegają starannemu, wieloetapowemu czyszczeniu połączonemu z działaniami renowacyjnymi.

W porównaniu ze zwykłym myciem samochodu, auto detailing różni się diametralnie. Nie może być tutaj mowy o szybkim działaniu. Wszystko odbywa się całymi godzinami, przez kilka dni z rzędu. Etap po etapie, z maksymalną możliwą precyzją, na zewnątrz i w środku poajazdu. Tak, żeby pod koniec żaden szczegół nie mógł psuć całkowitego wrażenia, jakie wywołuje Twój pojazd.

Auto detailing to nie tylko mycie

Co istotne, w trakcie całej „operacji” nie tylko dochodzi do usunięcia przybrudzeń, lecz także – oczywiście w miarę możliwości – usunięcia drobnych defektów. Drobne przebarwienia lakieru, niewielkie zarysowania, wiele z tego typu mankamentów da się w prosty sposób wyeliminować, by nie szpeciły idealnego obrazu auta. Jednocześnie dochodzi tez do polerowania samego lakieru, co jeszcze bardziej poprawia wygląd samochodu.

Jest jeszcze jeden krok, który można w ramach auto detailingu wykonać, a mianowicie zabezpieczenie karoserii na przyszłość. Wykonuje się to poprzez nałożenie niewidocznej warstwy ochronnej, która przez pewien czas utrudnia przyklejanie się drobinek pyłu i kurzu.

Galeria

Zmień wizerunek swojego auta Nowy Dwór Mazowiecki, Przyciemnianie szyb Nowy Dwór Mazowiecki, Przyciemnianie szyb Legionowo, Przyciemnianie szyb Janówek Pierwszy, Oklejanie aut Janówek Pierwszy, Oklejanie aut Nowy Dwór Mazowiecki

Call Now Button